Wanneer zijn de winnaars bekend gemaakt?

De winnaars worden bekend gemaakt tijdens het Ranking the Grower Event. Voor vragen of opmerkingen kunt u een mail sturen naar info@spam-protecttuinbouwcommunicatie.nl. Het Ranking the Grower Event van 2018 wordt gehouden op 13 september.

Wie organiseert Ranking the Grower?

Ranking the Grower is een initiatief van KAS TuinbouwCommunicatie, onder andere uitgever van KAS en van onder andere de websites HortiBiz, Goedemorgen, KAStv, KAS TuinbouwMarktplaats en KAS TuinbouwJobs. Jaarlijks gaat de redactie op zoek naar de ‘parels’ onder de tuinbouwondernemers op basis van specifieke kwalificaties. Vanaf 2017 strijden telers tijdens de Ranking the Grower Kennisbattle om “de tuinbouwkenner van het jaar” te worden.

Ranking the Grower wordt mogelijk gemaakt door de sponsoren Holland Contracting, AgroEnergy, Hermadix en Speax.

De winnaars van Ranking the Grower

Winnaars Ranking the Grower 2010

‘Meest ondernemende teler’

  • Categorie Chrysant - R & A van Kester, Kwintsheul
  • Categorie Gerbera - Holstein Flowers, De Lier
  • Categorie Paprika - 4Quality/4 Evergreen, Steenbergen
  • Categorie Roos - Porta Nova, Waddinxveen
  • Categorie Phalaenopsis - Opti-flor, Monster
  • Categorie Bloeiende potplanten - Bunnik Plants, Bleiswijk
  • Categorie Groene potplanten – Levoplant, Honselersdijk
  • Categorie Tomaat - Van der Kaaij, De Lier
  • Categorie Komkommer - Den Wilger/Gebr Van Bussel, Asten-Heusden

OVERALL WINNAAR: Bunnik Plants


Winnaars Ranking the Grower 2011

‘Meest duurzame teler’

  • Categorie Roos - Rosa Natura, Honselersdijk
  • Categorie Tomaat - Prominent Groeneweg II, 's-Gravenzande
  • Categorie Chrysant - Beyond Chrysant, Hoek van Holland
  • Categorie Komkommer - Gebroeders Vahl, IJsselmuiden
  • Categorie Gerbera - Holstein Flowers, De Lier
  • Categorie Paprika - Wijnen Square Crops, Egchel
  • Categorie Potplanten - Ter Laak Orchids, Wateringen
  • Categorie Groenten Combinatie - Hartman, Sexbierum
  • Categorie Sierteelt Divers - JB Matricaria, Venlo
  • Categorie Groenten Divers - Koppert Cress, Monster
  • Categorie Bol- en Knolgewassen - Wesselman Flowers, Roelofarendsveen

OVERALL WINNAAR: Ter Laak Orchids


Winnaars Ranking the Grower 2012

‘Meest ondernemende jonge teler’

  • Categorie Bloemen – Michael Zwinkels uit Maasland (chrysanten)
  • Categorie Potplanten - René van Dop uit ’s-Gravenzande (potplanten)
  • Categorie Groenten - Tom Zwinkels uit Maasland (tomaten)

OVERALL WINNAAR: René van Dop


Winnaars Ranking the Grower 2013

‘Meest energieke teler’

  • Categorie Bloemen – Zuijderwijk & Witzier, Bergschenhoek
  • Categorie Potplanten – Ter Laak Orchids, Wateringen
  • Categorie Groenten – Lans, Maasland

OVERALL WINNAAR: Aad Zuijderwijk


Winnaars Ranking the Grower 2014
 
‘Meest inspirerende tuinbouwvrouw’

  • Categorie Bloemen – Joyce Lansbergen, LG Flowers Pijnacker
  • Categorie Potplanten – Karin van der Eijk, VDE Plant, Woubrugge
  • Categorie Groenten – Miranda van den Ende, Tomatoworld, Honselersdijk
  • Categorie Aardbeien – Annet Kalter, Kalter Aardbeien IJsselmuiden

OVERALL WINNAAR: Joyce Lansbergen


Winnaars Ranking the Grower 2015

'Meest aantrekkelijke werkgever'

  1. Opti-flor
  2. Bunnik Plants
  3. Marjoland B.V.
  4. RedStar
  5. Beyond Chrysanten

OVERALL WINNAAR: Opti-flor


Winnaars Ranking the Grower 2016


“Meest coöperatieve teler(s)”

Categorie Individueel

  1. Koppert Cress
  2. KP Holland
  3. VDE Plant
  4. Gerbera United
  5. Star Orchids

Categorie Collectief sierteelt

  1. Addenda
  2. Decorum
  3. Zentoo
  4. Paletti Growers
  5. Colours of Nature

Categorie Collectief groente

  1. Greenco

Categorie Collectief overig

  1. Energie Combinatie Wieringermeer (ECW)

Naast deze 12 bedrijven die een plek hebben veroverd in de verkiezing, vond de jury dat er twee collectieven zo bijzonder zijn dat zij een ‘Special Award’ waard zijn. Ondernemers Vereniging OVAL en het initiatief Dutch Specials kregen deze opsteker van de jury omdat deze initiatieven veel bewondering oogsten van de jury.

OVERALL WINNAAR 2016: Koppert Cress

 

Winnaars Ranking the Grower 2017

  1. Star Orchids 
  2. Prominent
  3. Tuinbouwcluster Bergschenhoek